15
Jan

Vėdinimas ir jo būtinybė

Vėdinimas ir jo svarba. Mūsų sveikata tiesiogiai priklauso nuo oro, kuriuo kvėpuojame kokybės. Kasdien vidutiniškai įkvepiame 20 000 kartų, o patalpose, ypač šaltuoju metų laiku praleidžiame beveik 90 proc. viso laiko. Todėl nenuostabu, kad vėdinimas yra svarbi sąlyga mūsų gerai savijautai.

Patalpose valgome, dirbame, ilsimės ir leidžiame laisvalaikį. Tad kuo mes kvėpuojame?

 

 

Vėdinimas. Taupant šildymo kaštus, namai tampa vis labiau sandarūs, oras natūraliai vis mažiau cirkuliuoja.

Laikui bėgant patalpose ima kauptis perteklinė drėgmė, susidaro pelėsis, kaupiasi anglies dvideginis, degimo produktai, naminių gyvūnų plaukai, dulkės, buityje naudojamų chemikalų garai ir kiti teršalai. Kenksmingas medžiagas išskiria ne tik pats žmogaus kūnas, bet ir patalpų apdailos medžiagos, baldai, technika. Šie teršalai nepasišalina vien valymo pagalba. Naudodami namų siurblį, mes į aplinką sugrąžiname beveik 80-90 proc. teršalų, nes paprasto siurblio oro filtras nesulaiko pačių smulkiausių dulkių, mikrobų ir kitų mikroelementų. Šiuos mikroninius nešvarumus gali pašalinti ir sunaikinti tik centriniai dulkių siurbliai, kurie susiurbiamą orą pašalina už patalpų ribos.

 

Todėl nesirūpinant tinkamu vėdinimu, patalpose oras gali tapti 100 kartų labiau užterštas nei lauke. Jis gali būti net pavojingas Jūsų gyvybei. Tad vėdinimas yra labai svarbus.

 

Pagrindiniai netinkamo ar nepakankamo vėdinimo požymiai yra rasojantys langai, atsirandantis pelėsis, galitei jausti galvos svaigimą, mieguistumą, silpnumą, kartais net galvos skausmus ir pykinimą. Tačiau daugelis užteršto oro simptomų atsiranda labai palengva, todėl iš karto juos pastebėti sunku. Gali išsivystyti lėtinės ligos, įvairios alergijos, sinusitas, astma.

 

Kaip užtikrinti tinkamą patalpų vėdinimą?

Kada vėdinimas yra pakankamas?

 

Vėdinimas gali būti natūralus arba naudojant tam skirtą įrangą.

Vėdinimas patalpose turi sudaryti tinkamą mikroklimatą. Mikroklimatas yra vidaus oro rodiklių (temperatūros, drėgmės, oro cirkuliavimo kiekio) suderinimas, atitinkantis žmogui reikalingus sveikatos parametrus.

 

Natūralus vėdinimas

Namuose esantis šiltas oras kylą į viršų ir pro sienų angose esančius ortakius, pasišalina. Atsiradus oro trūkumui, jis natūraliai pasipildo per patalpose esančius tarpus, plyšius, orlaides, atvertus langus.

Šis vėdinimo būdas nieko nekainuoja, tačiau turi daug trūkumų. Visų prima prarandama šiluma, per atvertus langus patenka triukšmas, cigarčių dūmai, išmetamųjų dujų dalelės, žiedadulkės, vabzdžiai ir pan. Susidaro sveikatai pavojingas skersvėjis.

 

3 val. vėdinimo = 30 min. gryno oro.

 

Mechaninis vėdinimas

Kaip šis vėdinimas veikia? Patalpose yra įrengiami oro įtekėjimo ir šalinimo ortakiai. Sumontuojamas vėdinimo įrenginys. Šviežias oras iš lauko tiekiamas į patalpas. Užterštas oras surenkamas iš patalpų ir šalinamas taip, kad nesusimaišytų su tiekiamu šviežiu oru. Iš lauko paimamas oras sušildomas arba atvėsinamas iki norimos temperatūros, jis filtruojamas, reguliuojamas jo kiekis. Norimas vėdinimas užtikrinamas nepriklausomai nuo tuo metu esančių oro sąlygų, be to išvengiama kiemo triukšmo. Mechaninis vėdinimas greitai pašalina nemalonius vonios ar virtuvės kvapus.

 

Tyro oro nepamatysite ir neužuosite, tačiau Jūsų šeima jausis žymiai geriau. Tyras ir švarus oras padaro mus sveikesnius, būname aktyvesni, žvalesni, darbingesni, nelieka mieguistumo, mūsų protas tampa aštrus ir budrus.

 

 

 

Vėdinimo sistemų nauda

 


 • 100% komfortas

  Vėdinimas užtikrina nuolat tiekiamą šviežią orą. Tyras oras padaro mus sveikesnius. Vėdinamoje patalpoje jaučiamės žvalesni, aktyvesni, dingta mieguistumas.


 • Optimalus drėgmės balansas

  Vėdinant patalpas pašalinama jose susikaupusi perteklinė drėgmė. Patalpose neatsiranda pelėsis ar grybelis, nerasoja langai. Palaikomas malonus mikroklimatas.

 • Tyli aplinka

  Vėdinant patalpas mechaniniu būdu, nebereikia atidarinėti langų. Tokiose patalpose dirbti ir gyventi yra ramiau, nesigirdi gatvės triukšmo.


 • Sumažintos šilumos išlaidos

  Su vėdinimo įranga, į patalpas grąžinama apie 80% šilumos. Ši šiluma naudojama  įtekančio naujo oro sušildymui. Tokiu būdu galima sutaupyti net 50% išlaidų būsto šildymui.


 • Panaikinami nemalonūs kvapai

  Vėdinant  pašalinami nemalonūs virtuvės, vonios kambario kvapai. Kartu su senu oru pašalinamos ir kenksmingos mikrodalelės, duklės, odos ląstelės, naminių gyvūnų plaukai.


 • Patalpų vėdinimas vasarą

  Norint išvėdinti patalpas vasaros metu, nebereikia darinėti langų, taip išvengiant nepageidaujamo triukšmo, vabzdžių, žiedadulkių ir kitų alergenų.0 No comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.